Haber

11 yaşındaki Beyazıt Berk Demir, Gürcistan’da Türkiye’yi temsil edecek

Masa tenisine babasının yönlendirmesiyle Amasya’da başlayan 11 yaşındaki Beyazıt Berk Demir, 18-24 Eylül tarihlerinde Gürcistan’da yapılacak WTT Youth Contender Batum turnuvasında 11 yaş altı ve 13 yaş altı kategorilerinde Türkiye’yi temsil edecek. kategoriler.

Özel bir okulda 6. sınıf öğrencisi olan ve 4 yaşında babası Adnan Demir tarafından masa tenisine başlayan Beyazıt Berk, antrenörü Salih Arslan ile müsabakalara hazırlanmak için her gün yaklaşık 3 saat antrenman yaptı.

Gençler Milli Takım seçmelerinde Türkiye 5.’si, Gençler Türkiye Kupası maçlarında Türkiye 7.’si olan Beyazıt Berk, 18-24 Eylül tarihlerinde Gürcistan’da düzenlenecek WTT Youth Contender Batum turnuvasında grup formasını giyecek. 11 yaş altı ve 13 yaş altı kategorilerinde.

Beyazıt Berk Demir, “Türkiye Masa Tenisi Federasyonu beni milli takım kampına davet etti. 4 yaşında yaz okuluna başladım. 7 yıldır bu sporu yapıyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. uluslararası arenada.” söz konusu.

Baba Adnan Demir, “Antrenmanlarda devamlılığı sağlayıp spora yeteneği olduğunu öğrenince iş milli takıma geldi. Çocuğumuzun hayatında spor olması bizi çok mutlu ediyor. onu ekran bağımlılığından kurtaracak çok keyifli bir aktivite.tüm ebeveynlere sporu tavsiye ederim çünkü beni etkileyen bir meslektir.masa tenisi hobi olarak çok sevdiğim bir spordu.hatta beyazıt bu değerlerin altındayken maçlar bile beraber oynadık. seviyede, yani o daha küçükken. Haftada iki üç gün akşamları burada antrenman yapıyorduk ama artık oynayamıyoruz, bizi geçti.” dedi.

haberdinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu