Ekonomi

Ankara’daki simit zammı geri çekildi

Ankara’da simit fiyatlarına yapılan artış iptal edildi.

Ankara Simitçiler ve Pideciler Esnaf Odası Savaş Delibaş, Ankara simit fiyatlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Delibaş, geçtiğimiz hafta esnaflardan zam talebi aldıklarını ve bunu değerlendirdiklerini belirtti. “Cuma günü Ankara simidinin satış fiyatını 10 liradan 15 liraya çıkarma kararı aldık. Daha sonra bir değerlendirme yaparak 15 liranın fiyatının yüksek olduğuna karar verdik. Bugün itibarıyla artışı iptal etme kararı aldık. Ankara simitinin satışı 10 liradan devam edecek. Elimizden geldiğince 10 liradan indirilecek. Satışa devam edeceğiz.”dedi.

“DESTEK ALIRSANIZ ZAM VERMEYECEĞİZ”

Delibaş, simitçilerin fedakarlık yaptığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Daha önce Toprak Mahsulleri Ofisi’nden un desteği almıştık ve bu dönemde 9 ay zam yapmamıştık. Yine esnafımız desteklenirse bir yıl daha fiyat artışı yapmayacağız. Bizim için önemli olan ham madde.” . Maliyetler artarsa ​​fiyatı yükseltmek zorunda kalırız. Destek alırsak fiyatı da artırmayız.”değerlendirmesini yaptı.

Esnafın bulunduğu yerlerin kiralarından dolayı maliyet farklılıkları olduğuna dikkat çeken Delibaş, taban-tavan fiyat uygulamasına geçilmesinin faydalı olacağını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu