Haber

Bursa’da Yurt Dışından Getirilen Tırlarda Yasadışı İşlem Yapan 13 Şüpheli Tutuklandı

Bursa merkezli 4 ilde yurt dışından getirdikleri TIR’lara kazanın şasi numaralarını ve yurt içinden satın aldıkları ağır hasarlı araçları monte ettikleri iddia edilen 13 zanlı gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalar ve Çabalar Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan teknik ve fiziki incelemelerde, bazı zanlıların Hollanda, Fransa, Bulgaristan ve Gürcistan’dan çok sayıda TIR’ı Türkiye’ye getirdikleri belirlendi. .

Zanlıların birçok ilden satın aldıkları kaza ve ağır hasarlı TIR’ların şasi numaralarını lazer makinesi yardımıyla ‘değiştirme’ işlemini yaptıkları ve bunları piyasaya sürdükleri de belirlendi. yurt dışından getirilen tırları parçalayarak.

Bunun üzerine Bursa, İstanbul, Balıkesir ve Sakarya’da 12 konut ve 5 iş yerine “TIRansformer” adı verilen operasyonda 20 tır, 16 motor bloğu, yurt dışından getirilen 12 TIR’ın plakaları söküldü, şasi ve kimlik bilgilerini değiştirmek için lazer makinesi kullanıldı, 3 adet ruhsatsız tabanca ile 141 adet fişek ve 3 adet tüfek ele geçirildi. Söz konusu tır ve modüllerin piyasa fiyatının 100 milyon lira olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlılar, V.Ç, H.Ç, C.Ç, S.Ç, A.Ç, O.Ç, YED, SA, B.İ, V.Ç, CA, Y.Ü. ve İ.A. şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ikizceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu