Haber

CAIR, Filistin yanlısı Müslümanlara yönelik tehditleri kınadı

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), Washington polisini, başkentte metroda seyahat eden Filistin yanlısı Müslümanları “ölümle” tehdit eden şahsın kimliğini tespit ederek soruşturma başlatmaya davet etti.

CAIR’den yapılan yazılı açıklamada, 18 Ekim’de Filistin’e destek gösterisine giden bir kadın ve arkadaşlarının metroda kimliği belirsiz bir kişi tarafından “ölümle” tehdit edilmesinin kabul edilemez olduğu kaydedildi.

“Olaydan neredeyse bir ay sonra Metro Transit Polis Departmanı şahsın yerini tespit edip gözaltına almadı. Müslüman bir kadına ve Filistin sembolleri taşıyan kıyafetler giyen kişilere karşı radikal, nefret dolu tehditlerde bulunduğu iddia edilen şahsın hızlı bir şekilde tespit edilmesi için ilgili kolluk kuvvetlerine talimat verdik. ” denildi açıklamada. Kendisinin gözaltına alınmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada, kadını ölümle tehdit etmenin ve silah göstermenin nefret suçunun en açık tanımı olduğu vurgulanarak, “Kişinin neredeyse bir aydır gözaltına alınmaması, hatta yakalanmaması kabul edilemez. telefonlar ve güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındı. Başka bir dinden birinin hedef alınması halinde konunun ne kadar ciddi bir şekilde ele alınabileceğini hepimiz biliyoruz.” “Nefret suçu mağduru Müslümanların ve Filistinlilerin de herkes kadar önemli olduğunu biliyoruz.” Söylendi.

Metroda bir kadına ve arkadaşlarına silah gösterip onu ölümle tehdit ettiği iddia edilen adamın kaydedilen görüntülerinde, “İğrençsin ve nasıl ölmek istiyorsun? Kafanın nasıl olmasını istiyorsun?” ayırmak?” ifadelerini kullandığı görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu