Haber

DEPSAŞ Enerji Sporcusu Gökhan Seven, Dünya Savaş Oyunları’nda Altın Madalya Kazandı

DEPSAŞ Güç Sporcusu Gökhan Seven, Dünya Savaş Oyunları bedensel engelliler 75 kilo sol kol kategorisinde altın madalya kazandı. Dünya şampiyonunun bu madalyayla birlikte toplam 29 madalyası olduğu belirtildi. Aynı turnuvada yarışan kulübün bir diğer sporcusu Gülendam Sarıbal ise Bedensel Engelliler kategorisinde Dünya 4’üncüsü oldu. Sporcuların başarısı kulüp tarafından gurur ve sevinçle karşılandı.

25-29 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen Dünya Dövüş Oyunları şampiyonasında Türkiye’yi gururla temsil eden DEPSAŞ Power Spor Kulübü sporcusu Gökhan Seven, fiziksel branşta 75 kilo sol kol kategorisinde altın madalya kazandı. engelli. Dünyanın en iyi sol kolu seçilen sporcunun, son madalyası dahil toplam 29 madalyası olduğu bildirildi.

Gökhan Seven 29’uncu madalyasını kazandı

Bebeklik döneminde geçirdiği ateşli hastalık sonucu tekerlekli sandalyede yaşamak zorunda kalan Gökhan Seven, başarılarıyla paralimpik sporculara örnek olmaya devam ediyor. Türkiye bilek güreşi branşında adını dünyaya duyuran başarılı sporcu, kariyeri boyunca her iki branşta da birçok başarıya imza attı. 13 dünya, 12 Avrupa ve 2 Asya şampiyonluğuyla çeşitli sıkletlerde zirvede yer alan Seven, Riyad’da düzenlenen şampiyonada sol kolunda Gürcü rakibini, sağ kolunda ise Kazak rakibini yenerek iki altın madalya kazanmayı başardı. .

Gülendam Sarıbal dünya 4 numarası oldu

Aynı turnuvada yarışan kulübün bir diğer sporcusu Gülendam Sarıbal ise üstün performansıyla 80 kilo kategorisinde dünya 4’üncüsü oldu. Sporcularının üstün başarılarına ilişkin açıklama yapan DEPSAŞ Güç Spor Kulübü Başkanı Mehmet İpek, “Sporcularımızın elde ettiği bu başarı, azim ve kararlılığın ne kadar büyük işler başarabileceğini bir kez daha gösterdi. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. Ülkemize ve toplumumuza hayırlı olsun.” “Yapıyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu