Teknoloji

DM’nin Fotoğraf ve Video Tacizine Son Veriyor: Instagram Yeni Özelliğini Duyurdu

Meta Perşembe günü, kullanıcıları DM’lerdeki istenmeyen manzaralardan ve görüntülerden daha rahat bir şekilde korumak için tasarlanmış yeni bir özellik başlattığını duyurdu.

Sınırsız mesaj gönderilmeyecek

Bu yeni özellik ile takip etmediğiniz ama DM atmak isteyenler iki yeni kısıtlama ile karşı karşıya kalacak. Birincisi, sınırsız sayıda DM isteği göndermek yerine artık yalnızca bir mesaj gönderilebilir. Sadece sohbet isteği kabul edildiğinde DM’den bağlanmak mümkün olacaktır.

Görsel ve sesli mesajları engelle

İkincisi, DM davetleri artık salt metinle sınırlı olacak. Yani takip etmediğiniz biri sadece önce size mesaj atabilecek. Metin bildirimi kabul edildikten sonra medya paylaşımı mümkün olacaktır.

“Daha güvenli bir ortam sağlamak istiyoruz”

Meta Kadın Güvenliği Lideri Cindy Southworth, e-posta yoluyla şunları söyledi: “İnsanların gelen kutularını açtıklarında kendilerini güvende ve kontrollü hissetmelerini istiyoruz. Bu nedenle, insanların takip etmedikleri birinden gelen sohbet isteğini kabul edene kadar resim, video veya çoklu mesaj alamayacakları anlamına gelen yeni özellikleri test ediyoruz. Topluluğumuzdan aldığımız geri bildirimler için teşekkür ederiz ve herkesin Instagram’da daha güvenli hissetmesine yardımcı olacak yollar bulmak için onları dinlemeye devam edeceğiz.’söz konusu .

tortum-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu