Teknoloji

DxOMark’ın Yeni Şampiyonu: Huawei Pura 70 Ultra

Evet, beklenen an geldi; Huawei’nin Dubai’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı akıllı telefonu Pura 70 Ultra elimizde. Bu telefonun arkasındaki kamera dışarı çıkıyor ve pek çok yetenek sahibi; hatta şu an DxOMark’tan tam 163 puan alarak Pura 70 Ultra’yı listenin ilk sırasına yerleştirmiş durumda. Bu dışarı çıkabilir kameranın en önemli özelliği ise bizce Anlık Çekim özelliği.

Özel bir yapay zeka algoritması ve Huawei XD Hareket Motoru’nu kullanan bu özellik, görüntüdeki nesneyi duruyormuşçasına yakalayabiliyor. Bunu test etmek için motosikletle de çekim yaptık, gerçekten de sizin de gördüğünüz gibi yüksek hızda hareketli nesneleri bile Anlık Çekim özelliği ile net şekilde yakalayabiliyor. Telefonun bu özelliği, saatte 300 km hıza kadar hareketli nesneleri bu şekilde fotoğraflayabiliyor.

Kamerada daha pek çok özellik var. Pop-out şeklinde yer verilen ana kamera 50 MP şeklinde yer alırken, onu 50 MP Makro Telefoto kamerası ve 40 MP ultra geniş açılı kamera takip ediyor. Dışarı çıkabilir ana kameranuı geniş diyaframıyla birlikte loş ortamları artık daha kaliteli fotoğraflayabiliyor, telefoto kamerayla da artık 5 cm’ye kadar yaklaşabiliyır, 35x’e kadar da zum yapabiliyoruz; böylece makro fotoğraflar artık çok daha iyi seviyede.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu