Teknoloji

E-ticaret Devi IdeaSoft’ta Alışgidiş Zamanı

Perakende ve fintek şirketlerinin güçlü ve yenilikçi tahlil ortağı Fibabanka’nın katkılarıyla çıkan Alışgidiş ile e-ticaret devi IdeaSoft ortasında yapılan iş birliği sayesinde IdeaSoft’un mutabakatlı olduğu 17.000’den fazla e-ticaret platformunda artık tüketiciler Alışgidiş ile ödeme yapabilecek.

Kredi kartı ve nakitle alışverişe alternatif olarak sunulan Alışgidiş, iş iştiraklerini geliştirmeye e-ticaret dalının en kıymetli oyuncularından IdeaSoft ile devam ediyor. Bundan bu türlü, IdeaSoft altyapısıyla kurulan tüm e-ticaret sitelerinde tüketiciler kredi kartları olmadan Alışgidiş ile ödeme yapabilir hâle gelecek. İşini online’a taşımak isteyen işyerlerine hazır e-ticaret altyapıları sunan IdeaSoft, Alışgidiş ile BNPL (şimdi al sonra öde) tahlilini altyapısına eklerken, bu hizmet için işyerlerinden ekstra bir fiyat de almayacak.

İşyerleri, Alışgidiş ile kartı olmayan, kart limitleri nedeniyle satın alamayan ya da kart limitlerini doldurmak istemeyen müşterilere alternatif bir satın alma tekniği sunuyor. Müşterilere anında tanımlanan limit sonrası dilediği vadede ödeme kolaylığı sunan Alışgidiş, işyerlerine tahsilat riski içermeyen pratik ve süratli bir ödeme tahlili sağlarken, ek müşteri ve satış imkânı yaratmış oluyor.

Alışgidiş’e kimlik bilgileri ile online üye olabilen tüketiciler, anında limitlerini öğrenip kredi kartı olmadan alışveriş yapmaya başlayabiliyor. 3 aydan 36 aya kadar varan taksitlerle ödeme imkânları sunan Alışgidiş ile müşteriler mevcut kredi kartı limitlerinin dışında, Alışgidiş’e özel limitle ekstra satın alma gücüne kavuşmuş oluyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, şöyle dedi: “Yaptığımız yatırımlar ve odaklanmış grubumuz sayesinde son bir yılda 2 kat büyüdük, 11.500 alışveriş noktasına ulaştık. ‘Alışgidiş’ ile ‘Şimdi Al Sonra Öde’nin Türkiye’deki en büyük oyuncularından biri olduk. E-ticaret’in en kıymetli altyapı sağlayıcılarından IdeaSoft ile yaptığımız bu iş birliği ile hizmet ağımızı önemli oranda genişletiyoruz. Kesimdeki öncü rolümüzü pekiştiren bu adımla daha fazla müşteriye hizmet sunacağımız için heyecanlanıyoruz.”

IdeaSoft CEO’su ve TOBB E-ticaret Meclis Üyesi Seyhun Özkara da “Fibabanka katkılarıyla “Alışverişin akıllı yolu” mottosuyla çıkan Alışgidiş ile yapmış olduğumuz bu iş birliği sayesinde işletmelerimiz e-ticaret sitelerine “Alışgidiş ile Öde” seçeneğini anında entegre edebilecekler. Bu sayede işletmelerimizin tüketicilere kredi ile alışveriş imkânı sağlaması birçok dalda epeyce yararlı olacak. Bu iş birliğimizin işletmelerimiz için ek satış imkânı yaratarak e-ticaret hacmine olumlu yarar sağlaması ile birlikte tüketicilerin de bu eserlere erişebilmelerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu