Haber

Filipinler’de Kaybolan Uçağın Enkazı Yanardağ Yakınında Görüntülendi

FilipinlerBaşkent Manila’nın güneydoğusundaki Albay vilayetinde cumartesi sabahı kaybolan küçük uçağın enkazı, bölgedeki bir yanardağın yakınında askeri helikopter tarafından yakalandı.

Çamalig şehir bilgi ofisi yetkilisi Tim Florece Pazar günü yerel radyoya yaptığı açıklamada, askeri helikopterin uçağın kuyruğunu, Albay eyaletindeki 2 bin 460 metre yüksekliğindeki Mayon Volkanı konisinin kraterine 2 kilometreden daha yakın bir mesafede tespit ettiğini söyledi. Luzon adası.

Cessna 340A uçağı Cumartesi günü, Manila’nın Daraga kasabasındaki Bicol Uluslararası Havalimanı’ndan kalktıktan üç dakika sonra düştü. Uçakta pilot, bir mürettebat üyesi ve iki Avustralyalı yolcu olmak üzere dört kişi vardı.

Camalig Belediye Başkanı Caloy Baldo, yaptığı yazılı açıklamada bilgileri doğrulayarak, ” Cessna340A’nın enkazı, ortadan kaybolmasından 32 saatten fazla bir süre sonra nihayet bulundu.

Öte yandan Baldo, pilot, mürettebat ve iki Avustralyalı yolcunun “henüz bulunamadığını” kaydederek, “Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini” sözlerine ekledi.

Baldo, “Yetkililer şu anda kazaya neden olan faktörleri belirlemek için enkaz alanını inceliyor” dedi.

Volkanın 2. seviye alarm durumunda olduğu belirtiliyor. Buna göre her an volkanik patlamalar olabilir, kayalar düşebilir veya heyelanlar meydana gelebilir. 2. seviye alarmda, insanların yanardağa altı kilometre mesafedeki alana girmesine ve uçakların yanardağa yakın uçmasına izin verilmiyor.

Baldo, kurtarma ekibinin kurtarma çalışmaları sırasında grubun güvenliğini sağlamak için Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü ile uyum içinde olduğunu söyledi.

Albay’da meydana gelen Cessna kazası, yaklaşık bir ay içinde meydana gelen ikinci kaza.

24 Ocak günü öğleden sonra meydana gelen bir önceki kazada, pilotu ve beş yolcusu ile altı kişiyi taşıyan Cessna uçağı, Filipinler’in kuzeyindeki Isabela eyaletinden kalktıktan sonra ortadan kayboldu. Uçağın enkazına hala ulaşılamadı.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Manila’dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Yeni

ayvacik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu