Haber

İmamoğlu’nun CHP liderliği için farklı planı var! AK Parti’de “Abdullah Gül” formülünü uygulayabilir

Seçim yenilgisinin ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “mücadeleye devam” mesajı bazı çevrelerde rahatsızlık yarattı. Kılıçdaroğlu istifa çağrılarına kulak asmazken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “değişim” mesajı vererek CHP Genel Başkanlığı’na göz kırptı.

DÜN BİRLİKTE TOPLANTI

İki isim arasındaki gerilim dikkatle takip edilirken, dün Ankara’da Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu karşı karşıya geldi. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na değişiklik talebinin gerekçelerini ve önerilerini anlattı. Kılıçdaroğlu’nun hem ülke konjonktürüne hem de yaz aylarında yaşanacak kongre süreçlerine işaret ederek “Sürece birlikte bakacağız” yanıtı verdiği öğrenildi.

BOYUNCA İLGİLİ DURUM

Öte yandan toplantının gündem konularından biri de İmamoğlu hakkında açılan davalar ve siyasi yasak kararına ilişkin süreç oldu. İmamoğlu’nun doğrudan kendi adaylığını yükseltmediği ancak seçimlerin yeni bir kişinin başkanlığında yapılmasını önerdiği belirtildi.

FORMÜL “ABDULLAH GÜL”

Gazeteci İsmail Saymaz da İmamoğlu’nun farklı senaryolara odaklandığını belirtti. Buna göre bir ekip hareketi planlanıyor. İmamoğlu ekibin lideri iken CHP’nin başkanlığını başka bir isim üstlenebilir. Yazıda şu ifadelere yer verildi: “Bu senaryo AK Parti’nin kuruluşundaki Erdoğan-Gül formülüne benziyor. Ama İmamoğlu’nun Gül’ü kim olacak belli değil. Özgür Özel mi dediniz? Sanmıyorum.”

korkuteli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu