Haber

İYİ Partili Ağıralioğlu: Milletinize nasıl cevap vereceksiniz?

GÜZEL Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Meral Akşener’in davetine Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun olumsuz yanıt vermesi durumunda ne olacağını konu alıyor, “Kabul etmeyen iradenin ne dediğini dinleyeceğiz. Bunu kabul etmezseniz milletinize nasıl hesap vereceksiniz?” söz konusu.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, genel merkezde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ağıralioğlu, UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in adaylık çağrısı yaptığı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun teklifinin Millet İttifakı’nın diğer üyelerince kabul edilmemesi halinde ne olacağı sorusuna, “Dinleyeceğiz bakalım ne olacak?” Bunu kabul etmeyecekseniz milletinize ne cevap vereceksiniz?” Meral Akşener’in ve DÜZGÜN Partisi’nin teklifini neden masaya yatıracaksınız, onu dinleyeceğiz. ‘Ben umut aramıyorum, ben sahaya bakmıyorum, milletin sesini duymuyorum, bunca umudu kendi siyasi irademle bana heba ediyorum’ mu diyeceksiniz, yoksa o mu duyacak? “Ona bakacağız” dedi.

‘CEVABINA KARŞI GİDECEĞİZ’

Meral Akşener’in 6’lı masadan ayrılması durumunda cumhurbaşkanlığına aday olma ihtimalinin sorulması üzerine Ağıralioğlu, “Cevabıyla gideceğiz. Sorusunun cevaplarıyla yürüyeceğiz. Partisinden aday olursa” , bu tartışmalar partisine çalışıyormuş gibi ele alınabilir. Ancak biz partiyi değil, milletin adayını konuşan tarafı temsil ediyoruz. Konuşan parti biziz. Onun için AK Parti masada teklifimize cevap verecek olanların vereceği cevabın niteliğine bakacak. O cevabı aynı zamanda millete sunacaktır” dedi.

pazaryeriajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu