Ekonomi

Sam Bankman-Fried’ın bilgisayarında artık yeni bir pil var

Bir zamanlar dünyanın en güçlü kripto yöneticilerinden biri. Sam Bankman-KızartılmışArtık bilgisayarına erişim sağlamak için bile mücadele ediyor.

Savcılar Bankman-Fried’ın tutukluluk koşullarıyla ilgili bir rapor hazırladı. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Salı günü yayınlanan bir raporda şunları söyledi: FTXBorsanın kurucusunun yalnızca bir dizüstü bilgisayara ve her zaman izlenen üç sabit diske erişimi olduğunu bildirdi.

Kurucunun avukatları, SBF’nin savunması üzerinde çalışmak için hapishaneden salıverilmeleri “gerektiğini” söyledi. Davaya bakan hakim Lewis Kaplan Onlar söyledi . zayıf internet erişimi ve pil ömrünün şüpheliyi gelecek ay yapılacak ceza davası öncesinde sınırladığı belirtildi.

Pil ömrü ve internet hızı yükseltildi

Geçtiğimiz hafta yapılan sanal duruşmanın ardından hakim, taraflara bu konuda rapor hazırlama talimatı verdi. Salı günü paylaşılan raporlarda savcılar, Bankman-Fried’in hafta içi günde 11 saat, hafta sonları ve tatil günlerinde ise günde 7,5 saat bilgisayar erişimine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca SBF’nin savunma müzakerelerini içeren sabit disklere erişimi vardır.

Raporda savunma avukatlarının dikkat çektiği bahislere de değinildi. Açıklamaya göre SBF’ye “yaklaşık 8 saat pil ömrüne sahip” yeni bir pil sunulurken, internet hızı da saniyede 7,5 mbps ile 34 mbps arasında olacak şekilde ayarlandı.

Bankman-Fried, tanıklarla görüşme kararının ardından Yargıç Kaplan’ın emriyle Ağustos ortasından bu yana hapsediliyor. Savunma grubu, bunun SBF’nin savunması üzerinde çalışma hakkına müdahale ettiğini ileri sürerek kefaletin iptali için itirazda bulundu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu