Haber

Sivas’ta Kayısı Hasadı Başladı

Kayısı üretiminde ülkede ilk 10’da yer alan Sivas’ta 15 bin 500 kar yağışlı alanda yaklaşık 200 bin ağaçta kayısı hasadı başladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Gürün ilçesine bağlı Tepecik Köyü’ndeki kayısı hasadına katıldı.

Mevsimlik personelle sohbet ederek işlerinde kolaylıklar dileyen Şimşek, verimli bir dönem diledi.

Şimşek, kayısı üretimi yapılan 15 bin 500 dönüm arazi ve 200 bin ağaç sayısıyla Gürü ilçesinin verimini her yıl artırdığını bildirdi.

Şimşek, bölgenin kayısı üretimi için çok uygun olduğuna dikkat çekti.

Yılda 30 bin ton kayısı üretiminin gerçekleştirildiğini belirten Şimşek, Gürün kayısının marka değerini artırmak için çalıştıklarını kaydetti.

“Çiftçilere kayısı fidanı dağıtmaya devam edeceğiz”

Kayısı üretiminin artırılacağını belirten Şimşek, “Daha önce çiftçilerimize 50 bin kayısı fidanı dağıttık. İnşallah bu proje devam edecek. Sivas Valiliği olarak üreticilerimize her türlü desteği veriyoruz. Devam ediyoruz. kurumsal bir yapı ile ölçek ekonomisine uygun üretim modeli ile çalışıyoruz.Çiftçilerimize her yıl kayısı fidanı dağıtıyoruz.Üretimi artıracağız. terimleri kullandı.

Hasat programına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algin, Gürün Valisi Halil Yazıcı, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ve İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu