Yaşam

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kimdir, Kaç Yaşındadır? Kadir Albayrak Hangi Partiden?

Son dönemlerde merak edilen isimlerin başında ise; Türk bürokrat, siyasetçi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, vatandaşların ilgisini çekti. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Kadir Albayrak’ın hayatını ve kariyerini araştırdı.

Kadir Albayrak’ın hayatı vatandaşlar tarafından arama motorlarında aratılmaya başlandı.

Kadir Albayrak kimdir?

Kadir Albayrak, 18 Şubat 1949’da Tekirdağ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamladı. 1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Kadir Albayrak Kariyer

Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası’nın mühendis kadrosunda göreve başladı. Mühendis olarak girdiği fabrikada sırasıyla; Son 15 yılda laboratuvar şefi, şarap-rakı üretim şefi, işletme şefi, müdür yardımcısı ve fabrika müdürü olarak çalıştı. 2007 yılında emekli oldu.

Kadir Albayrak Siyasi Hayat

2010-2012 yılları arasında CHP Tekirdağ İl Başkanı olarak görev yaptı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda 6 Aralık 2012 tarihinde 6360 sayılı Kanunla kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 8 Nisan 2014 tarihinde görevi devraldı. 8 Aralık 2019’da 2. Dönem Büyükşehir Başkanlığına başladı. 2021’de Macar Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu