Haber

Turgut Altınok açıkladı! Ankara’da yaşayan emeklilere müjde!

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) cumhurbaşkanı adayı Turgut Altınok, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ülke TV Ankara Temsilcisi Mustafa Pala, toplantıda Ankara’da yaşayan emeklilere müjdeli haberi verdi.

İHTİYAÇ OLAN EMEKLİLERE 5 BİN TL

Altınok, seçimleri kazanmaları halinde ihtiyaç sahibi her emekliye 5 bin lira nakit desteği sağlanacağını duyurdu. Nakit desteğinin hesaplara yatırılacağını belirten Altınok, doğalgaz desteğini artıracaklarını belirtti.

KİRA ÖDEYEREK EV SAHİBİ OLACAKSINIZ

Altınok ayrıca evi olmayan vatandaşlarımıza kira öder gibi ev sahibi olacaklarının da sözünü verdi.

ALTINOK’TAN ÇUKUK HALKINA ÇİFTE MÜJDE!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok’tan Çubuk halkına “çifte müjde” geldi.

Çubuk’ta STK temsilcileri ve muhtarlarla yemekte bir araya gelen Altınok, havalimanı metrosunu Çubuk’ta yapacaklarını kaydetti. Altınok, “Cumhurbaşkanımızla Çubuk metrosu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi metrosunu konuştuk, projemiz hazır, 31 Mart’tan sonra ihalesine çıkıp ulaşımı kolaylaştıracağız.”

Ankara’yı tarımın başkenti yapacaklarını belirten Altınok, “Tarıma destek vereceğiz. Çiftçimize 500 litre ile 1 ton arasında mazot desteği vereceğiz. Tarımsal planlamayı Ankara’daki Ziraat Odalarımızla yapacağız. Çiftçimizi ektiğimiz ürünlerden daha fazla kazanacağımız ürüne yönlendireceğiz. Üretilen ürünler Ankara’ya ve kendisine fayda sağlayacak.” “Yeterli olacak ve yurt dışına da satılacak” dedi.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) lider adayı Turgut Altınok’tan Çubuklu seçmenine “çifte müjde” geldi. Altınok, Çubuk’a metro sözü verirken, çiftçilere mazot desteği de vereceklerini kaydetti.


AK Parti Ankara İl Örgütü ile birlikte seçim çalışmalarına devam eden Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Turgut Altınok, Çubuk’ta sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Çubuk ziyaretinde AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve AK Parti Ankara Milletvekilleri de eşlik eden Altınok, konuşmasında Ankara’nın son 5 yıldır hizmet alamadığının altını çizerek, “Ankara’da hâlâ köylerimiz var. suyu olmayan. “Uzaya astronot gönderdik ama Milli Mücadele’nin başkenti Ankara’da hâlâ suyu olmayan köylerimiz var” dedi.

ALTINOK’TAN METRO’YA MÜJDE

Ankara merkeze yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Çubuk ilçesine uzun zamandır beklenen metronun müjdesini de veren Altınok, “Artık Ankara zamanı, Çubuk zamanı geldi, Çubuk’u hazır görüyoruz, Çubuk’a müjdemiz var, Ankara’ya müjdemiz var; metrodan başlıyoruz Çubuk metrosu “Cumhurbaşkanımızla havalimanı metrosu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi metrosunu konuştuk, projemiz hazır. 31 Mart’tan sonra metromuzun ihalesine başlayacağız ve ulaşımı kolaylaştıracağız” diye konuştu. Ankara’yı tarımın başkenti yapacaklarını belirten Altınok, şöyle devam etti:

“ÇİFTÇİLERE 1 TON AKARYAKIT DESTEĞİ”

“Ankara’yı da tarımın başkenti yapacağız. Ankara’da tarıma destek vereceğiz. Çiftçilerimize 500 litre ile 1 ton arasında mazot desteği sağlayacağız. Ankara’daki Ziraat Odalarımızla da tarımsal planlama yapacağız. Çiftçimizi ektiğimiz ürünlerden daha fazla kazanacağımız ürüne yönlendirin.Ankara’da üretiliyor “Kendisine yetecek ve yurt dışına satacak.”

ALTINOK: “YAVAŞ İLÇE BELEDİYELERİNE AMARGO UYGULADI”

ABB’nin mevcut Başkanı Mansur Yavaş’ın ilçe belediyelerine ambargo uyguladığını belirten Altınok, “AK Parti ve MHP ile ABB Başkanımız belediyelerimize tam bir ambargo uyguladı. ABB olarak el ele vereceğiz” dedi. Çubuk Belediyesi. Tüm ihtiyaçları karşılayacağız. Kreşler açacağız. Teknoloji merkezi, “Yüzme havuzlarımız, halı sahalarımız ve kadınlara özel kurslarımız olacak” dedi.

“SEÇİMDEN SEÇİME MİLLİYETÇİLİK YOK”

Ankara ve Çubuk’ta vatandaşların taleplerini dinlediklerini ve bu yönde çalışacaklarını belirten Altınok, “Çubuk bizim Ankara’nın ovasıdır. 31 Mart’tan sonra en kısa sürede soğuk hava depomuzu Çubuk’a getireceğiz. Akkuzulu yolundaki kavşak sorununu çözeceğiz. 31 Mart’a çok az zaman kaldı. Ankara bir 5 yılını daha boşa harcamamalı. Seçimden seçime sahte milliyetçilik yoktur, milliyetçilik yoktur. Atatürk, vatan sevgisinin ülkeye hizmetle ölçüldüğünü söylüyor. “Gece gündüz çalışacağız” dedi.

“KEÇİÖREN’DE NE YAPTIKLARIMIZ AÇIK”

Keçiören Belediye Başkanı olduğu dönemde verdiği hizmetlerden bahseden Altınok, “Ankara’nın en çok gecekondulu yeri Keçiören’di ama şimdi en çok turist alan yer. Keçiören’de ABB’den daha fazla çalışma yaptık. Başkan, ABB’nin 1/45’i tutarında bir bütçeye sahip olan ABB’nin, “Her zamankinden daha fazla iş yaptık. Öyle eserler ve hizmetler üreteceğiz ki, insanlar İstanbul’dan Ankara’ya ziyarete gelecekler” dedi.

“ANKARA’DA HALA SUSUZ KÖYLERİMİZ VAR”

Ankara’daki köyleri Avrupa düzeyine çıkaracaklarını belirten Altınok, “Köylerimizi Avrupa köyleri gibi yapacağız. 5 hane olsa bile köylerimizde vatandaşlarımızın ayağına çamur değmeyecek. Hala elimizde var.” Ankara’nın suyu olmayan köyleri. Uzaya astronot gönderdik ama milli mücadelenin başkenti Ankara’nın köylerinde hâlâ su yok.” “Köylerimiz var. Bahanemiz yok, kaldırım yapacağız, yol yapacağız, su getireceğiz, spor tesisleri yapacağız, kültürel tesislerimizi yapacağız” dedi.

“FUAR ALANINI BİTİRECEĞİZ”

Akyurt’taki fuar alanını da kendi zamanlarında bitireceklerini belirten Altınok, “Akyurt’taki fuar alanını da bitireceğiz, fuar alanı Çubuk’umuzun ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Çubuk’ta Mansur Yavaş’ı gören var mı? Yavaş’ın Çubuk’ta yaptığı bir şey var mı? Hayır” dedi.

“AYRIMCILIK OLMAYACAĞIZ”

Seçilmeleri halinde hiçbir vatandaşa ayrımcılık yapmayacaklarını belirten Altınok, şöyle devam etti:

“Ayrım yapmayacağız. Eylem halinde tüm şehrin lideri olacağız. Ankara’nın her yerine resminizi asmak mümkün değil. Resim yerine hizmet, eser olmalı. Ne eser ne de eser var.” Ankara’da bir hizmet. Duvarda gördüğünüz her resme harcanan para 1 milyon ile 1,5 milyon lira arasında.” Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Sosyal medyaya milyarlarca dolar akıtıyorlar. Sosyal medyada flaşörlü arabalar ve konvoylarla ilgili haber yaptılar, 2 arabayla Polatlı’ya gittik. İl başkanımızın arabası ve bizim arabamız. Adaylığımız açıklandığı günden bu yana belediye aracına binmiyorum, kendi aracımla biniyorum. 20 yıldır görevdeyim. Yaptım. Altınok sokakta tek başına yürüyor, en yakın arkadaşları çocuklar ve gençler, cumartesi ve pazar günleri izin yok, gece 2’ye kadar çalışıyor. Altınok artık yurt dışına çıkmıyor. Eşim ve çocuklarım 20 yıldır resmi araca binmiyor. 20 yıldır belediyeden 1 kuruş harçlık alamadım. . Altınok sokaktaki basit bir insandır. Allah bizi kibirden korusun. Biz sokak adamlarıyız. Londra sokaklarında değil, Ankara sokaklarındayız. “Sizi utandırmayacağız” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu