Haber

Uluslararası Savcılar Birliği’nin 1. Avrupa Bölgesel Konferansı yarın İstanbul’da başlayacak.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Uluslararası Savcılar Birliği (IAP) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan 1. Avrupa Bölge Konferansı yarın İstanbul’da başlayacak.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Dijitalleşme Çağında Etkili Soruşturma” konulu 1. Avrupa Bölgesel Konferansı’nın 3-5 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirildi. IAP, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının konutu altında.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, dünya çapındaki ilk ve tek uluslararası savcılar örgütü olan IAP’nin 2014 yılından bu yana kurumsal üyesi olduğunun belirtildiği açıklamada, konferansın 2023 yılında Türkiye’de düzenlenmesinin tarihi önemine değinildi. Cumhuriyetin 100. yılı vurgulandı. . ???????Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Hollanda, İngiltere, ABD, İtalya, İsviçre, Azerbaycan ve Türkiye’den uzman konuşmacıların yer aldığı ve 32 ülkeden başsavcı, başsavcı yardımcısı ve kıdemli savcıların katılacağı bu konferans, Dijitalleşmenin Ceza Muhakemesindeki Yeri Dijitalleşme Çağında Ekonomik Hatalar ve Çabalar ile Ceza Muhakemesinde Yapay Zeka konularının ele alınacağı, ülkelerin bilgi ve birikimlerinin paylaşılacağı konferansta, uygulamada karşılaşılan güçlükler, gerekli yasal düzenlemeler ve analiz önerileri ele alınarak değerlendirilerek dijital ortamda yapılan hataların etkin bir şekilde araştırılması sağlanacaktır.

haber-yenimahalle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu