Haber

Yenimahalle Belediyesi Şentepe Tepekule’de Kütüphane Açtı

Yenimahalle Belediyesi ilçenin dokuzuncu kütüphanesini Şentepe Tepekule’de hizmete açacak. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şunları söyledi: türkiye Biliyoruz ki muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın tek yolu eğitimdir. Bu nedenle bahsin eğitimle ilgili olduğu durumlarda tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS), Liselere Giriş Sistemi (LGS) ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan ve bulamayan ilçe sakinleri için şehrin farklı noktalarında kütüphane hizmeti veren Yenimahalle Belediyesi evde ders çalışma ortamı, vatandaşların talebi üzerine Şentepe Tepekule’ye gönderdi. yeni bir kütüphane açar.

Yenimahalle Belediyesi’nin açtığı ve üyelik gerektirmeyen kütüphanelerde, geniş bir roman, hikâye, ders kitabı ve ansiklopedi arşivinin yanı sıra öğrencilerin araştırma yapması için bilgisayar hizmeti de veriliyor.

Her gün 09:00 – 20:00 saatleri arasında kapılarını gençlere açan Yenimahalle’nin kütüphaneleri, Yenimahalle Kapalı Çarşısı ve Sosyal Tesisleri, Karşıyaka Kapalı Çarşısı ve Sosyal Tesisleri, Çet Mahallesi Kültür Merkezi, Serhat Mahallesi Başak Cengiz Kültür Merkezi, Kaletepe Kültür Merkezi, Demetevler Dayanak Eğitim Merkezi, Ragıp Tüzün Dayanak Eğitim Merkezi ve Meydan AVM Yaşar Kemal Kütüphanesi 8 farklı noktada hizmet veriyor.

“Türkiye’nin muasır medeniyetler düzeyine çıkmasının tek yolunun eğitimden geçtiğini biliyoruz. Bu nedenle eğitim söz konusu olduğunda tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Vatandaşlarımızın kütüphane talebi var ve bu talebi büyük ölçüde karşılıyoruz. İlçede 8 ayrı noktada kütüphaneler açtık. Şimdi Tepekule’de dokuzuncu kütüphanemiz var. “Geleceğin sözleriyle Yenimahalle’den çıkan insanlara yardım etmek için kolları sıvadık. Eğitime verdiğimiz temeli, gençlerimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmek hedefiyle devam ettireceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

luleburgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu