Haber

5 öğrencinin hayatını kaybettiği otobüs kazasında sürücünün ‘gürültü’ savunması

AFYONKARAHİSAR’da 5 öğrencinin hayatını kaybettiği otobüs kazasında sürücü Adalettin Şen’in tutukluluk hali devam etti. Şen, savunmasında, “Kaza, çocukların çıkardığı gürültü sonucu meydana geldi. Bağırmaktan bilincimi kaybettim ve bayıldım” dedi.

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyünde 11 Ekim 2021’de meydana gelen kazada, Adalettin Şen liderliğindeki servis minibüsü kontrolden çıkarak yol kenarındaki ağaca çarparak ormana girdi. Kazada öğrencilerden İsmail Eser (11), Melisa Demirel (14), Nisa Eser (14), Teslimat Eser (13) ve Damla Duran (11) hayatını kaybetti; Rana Eser (12), Hakan Tek (16), Musa Eser (10) ve Yağmur Duran (11) da yaralandı. Gözaltına alınan sürücü Adalettin Şen, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kaza ile ilgili Adalettin Şen ve patron İ.D. Hakkında taksirle ölüme ve yaralanmaya sebebiyet vermek suçundan dava açıldı. Devrin İlçe Milli Eğitim Müdürü TK, Destek Hizmetleri Şube Müdürü M.Ş., öğrencilerin eğitim gördüğü okulun müdürü G.Ö. ve Milli Eğitim Müdürlüğü Sorumlusu C.Ö. Öte yandan hakkında “taksirle görevi kötüye kullanma” suçundan iddianame hazırlandı ve hakkında kamu davası açıldı. Daha sonra 2 dosyanın birleştirilip aynı davada denenmesine karar verildi.

Tarafların ve müştekilerin avukatları G.Ö. Adalettin Şen, savunmasında, “Çocukların aileleri üzülmesin diye uzun süre bunu söylemedim ama çocukların gürültü yapması sonucu kaza meydana geldi. Bağırıp çağırmaktan bilincimi kaybettim” dedi. Bayıldım.Kazadan 30 dakika sonra jandarma geldiğinde ayıldım.Kaza Allah’ın takdiridir.Beraatimi talep ediyorum.” Mahkeme duruşmayı erteledi.

hozat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu