Haber

Almanya’da İmalat Sektöründe Mart’ta Yeni Siparişlerde Büyük Düşüş

BERLİN, 6 Mayıs (Xinhua) — Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), 2020’nin başlarında Kovid-19 salgınının başlamasından bu yana, Almanya’nın imalat sektöründeki gerçek yeni siparişlerin Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 10,7 düştüğünü söyledi. şimdiye kadar görülen en büyük düşüştü.

Destatis Cuma günü yaptığı açıklamada, “Yeni siparişlere yönelik olumsuz eğilim çoğu imalat sorununa yansıdı. ekonomi sektörde görünür hale geldi.” Destatis’e göre, ülkenin önde gelen bölgelerinden otomobil segmentinde siparişler mart ayında bir önceki aya göre yüzde 12,2 azaldı.

Verilere göre, gemi, tren, uçak, uzay aracı ve askeri araç üreticilerinin aldığı siparişlerde bir önceki aya göre yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş yaşandı ve bu düşüş özellikle büyük ölçekli siparişlerle güçlüydü.

Alman üreticiler Şubat ayı siparişlerinde yüzde 4,5 artış kaydetmeyi başardı. Ancak Destatis’e göre Mart ayında iç siparişler yüzde 6,8 düşerken, dış siparişlerdeki düşüş yüzde 13,3’e ulaştı.

Almanya Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, “2022’nin son çeyreğinin zayıf geçmesine ve 2023’ün istikrarsız başlangıcına rağmen, yılın geri kalanında ekonomik toparlanma bekleniyor” dedi. yıl.” terimleri kullandı.

mengenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu