Haber

Aydın’da Dereye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afişlerini Attılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Şubat Pazar günü Aydın’da düzenleyeceği mitinge ilişkin yol kenarlarına asılan afişler, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yerinden kaldırılarak dereye atıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Afişlerin derede olduğunu gören çevredeki vatandaşlar durumu AK Parti İncirliova İlçe Başkanlığı’na iletti.

Durumun jandarma ekiplerine bildirilmesinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek olaya tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Celbek, şunları söyledi:

‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a gelişiyle asılan afişlere şu anda kimliği tespit edilemeyen kişi veya kişiler saldırdı. AK Parti İncirliova teşkilatı olarak afişlerimize yapılan bu ahlaksız saldırıyı öncelikle şiddetle kınadığımızı bildirmek isteriz. Muhalefetin daha önce görmeye alıştığımız bu iftiracı, iftiracı ve yıkıcı siyaset tarzı aslında hemen her seçim döneminde karşımıza çıkan tablodur. Bu bizi pek şaşırtmadı. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun bu şekilde saldırarak yarınızı göstermek, siyasi seviyenizi ortaya koyar. Demokrasideki yansımalarını göstereceğimiz tek yer sandıktır. Ancak bunu sindiremeyenler afişlere zarar vererek yansımalarını gösteriyorlar. Hukuki süreçleri başlattık ve bahsi bizzat takip edeceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu