Haber

Bakan Bilgin’den Büyükşehir’in Defne hastanesine tam not

Bakan Alım ve Türk-İş Lideri Atalay, Kocaeli Büyükşehir’in Hatay Defne’de yaptırdığı hastaneyi ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ve Türk-İş Lideri Ergün Atalay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’ın Defne ilçesinde yaptırdığı hastaneyi ziyaret etti. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu’dan hastanenin altyapı, konteyner montajı, elektrik ve tesisat işlerinin 20 gün içinde tamamlanarak hastane personeli ile buluştuğu bilgisini alan Bakan Alım, Kocaeli Büyükşehir Defne Hastanesi’ne tam not verdi.

HASTANEDE DETAYLI MUAYENE

Kocaeli Büyükşehir Defne Hastanesi’nde detaylı inceleme yapan Bakan Alım ve Türk-İş Lideri Atalay’a Genel Sekreter Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve Başhekim Dr. İlker Yiğit eşlik etti. Hastanenin tüm birimlerini tek tek gezen Bakan Bilgin’e hasta odaları, ameliyathaneler, acil servis, ağır bakım ve eczane gibi bölümler hakkında detaylı bilgi verildi. Hastanede görev yapan hekim, hemşire ve sağlık çalışanı ile de sohbet eden Bakan Alım ve Türk İş Lideri Atalay, çalışmaları takdirle karşıladıklarını dile getirdi. Bakan Alım ve beraberindekiler, muayene için hastaneye gelen depremzedelerle samimi bir ortamda sohbet etti.

BÜYÜKŞEHİR 20 GÜNDE TAMAMLANDI

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından en çok etkilenen yerlerden biri de Hatay’ın Defne ilçesi oldu. Ardından 6.4 büyüklüğündeki depremle sarsılan Defne için canla başla çalışan Kocaeli Büyükşehir, ilçede gıda, giyecek ve ilaç dağıtımının yanı sıra çadırkent, konteynerkent ve lojistik merkeziyle kalıcı bir mutfak kurdu. 96 konteynerden oluşan hastanenin üretimine de başlayan Kocaeli Büyükşehir, hastanenin alt ve üst yapısını 20 gün gibi kısa bir sürede tamamladı. MÜSİAD’ın da destek verdiği hastanenin tefriş ve tıbbi cihaz montajları Sağlık Bakanlığı tarafından tamamlanmış, ardından hekim ve sağlık çalışanlarının atamaları yapılmıştır. 54 yataklı hastane yılda 250 bin hastaya hizmet verecek. Hastanede poliklinik hizmetlerinin yanı sıra ameliyathane ve ağır bakım üniteleri de bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-izmit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu