Haber

CHP lideri Özel’den Erdoğan’ın “Hatay garip kaldı” sözlerine sert tepki: Depremzedelere tehdit var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre hiçbir şey gelmez. Hatay Kendine geldi mi? Şu anda Hatay garip ve hüzünlü kaldı.” CHP Genel Başkanı tepki gösterdi Özgür Özel “Siyasi şantajı Hatay halkına bırakıyorum. Kalbiniz taş olsa bu konuşulmazdı. Depremzedelere tehdit mi?” söz konusu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HATAY TUHAF HALİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Hatay ilçe belediye başkanlarını tanıttığı toplantıda CHP Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirerek, “Hatay kamu yatırımlarının tamamını almasına rağmen yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle şehrimiz potansiyelini ortaya çıkarmakta zorlanıyor. Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermiyor, dayanışma içinde değil, o kentte “Hiçbir şey tesadüfen olmuyor. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay bir garip ve hüzünlü kaldı. Maalesef Hatay’daki mevcut yerel yönetim bu deprem sonrasında harabeye dönmüş Basra’ya dönüşmüştür.” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: KALBİMİZ HALA YANIYOR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine sert tepki gösterdi. Erdoğan’ın Hatay halkına siyasi şantaj yaptığını savunan Özel, “Hepimizin yüreği hâlâ yanıyor. Ben bu sorunu siyasete alet etmek istemiyorum.

“Deprem mağduru için bir tehdit olacak mı?”

Ancak Erdoğan, ‘Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre bir şey olmaz’ dedi. Hatay’a mı geldi?’ şarkı sözleri; Bırakın söylemeye vicdanı, aklı ve kalbi olan hiç kimsenin duymaya bile dayanamayacağı sözler. Siyasi şantajı Hatay halkına bırakıyorum. Kalbinin yerinde taş olsa bu söylenmezdi. Depremzedelere yönelik bir tehdit var mı? Kalbinin yerinde taş var, demek ki bu adamın kalbi yok!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu