Haber

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “750 bin Gazzelinin askere alınması karşılığında Türkiye’ye döviz sağlanacağı” iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “750 bin Gazzeli’nin transferi karşılığında Türkiye’ye ihtiyacı olan dövizin sağlanacağı” iddiasının doğru olmadığını belirtti.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “ABD ve İsrail, Gazze halkını tahliye etmek ve çatışmaları durdurmak için Körfez ülkeleri, Mısır ve Türkiye ile görüşüyor. Karşılığında da Türkiye’ye döviz sağlanacağı iddiası” 750 bin Gazzeli’nin geri alınması karşılığında ihtiyaç duyduğu şey doğru değil.” bilgiler yer aldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Gazze Şeridi’ne yönelik ağır bombardımanın derhal durdurulması, sivillerin zarar görmesinin önlenmesi, Gazze’ye insani yardımın kesintisiz ulaştırılmasının sağlanması yönündeki çabalarını sürdürmektedir. ve Gazze Şeridi’nde sivillerin yerinden edilmesini önlemek. Gazze’ “Türkiye’de sivilleri yerinden etmeye yönelik hiçbir yaklaşım kabul edilmiyor. Asılsız iddialara inanmayın.”

haberaksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu