Haber

Erzurum’da İmamoğlu’na Taşlı Saldırı Sonrası TİP Milletvekili Sera Kadıgil’in Lüfer Paylaşımı Tepki Aldı

Seçimler yaklaşırken ülke gündemi giderek gerginleşiyor. 14 Mayıs 2023 seçimlerine sadece bir hafta kala Millet İttifakı’ndan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum mitinginde saldırıya uğradı. İmamoğlu değil, onu dinlemeye gelenler çocuk ya da yaşlı fark etmeksizin saldırganlar tarafından yaralandı. Yüzbinler, halkın hayatını tehlikeye atmamak ve olayların büyümesini önlemek için mitingi yarıda keserek havalimanı çıkışında İmamoğlu’nu karşıladı. 7’den 70’e vicdan sahibi herkes sosyal medyadan olayı kınadı. Ancak Emek ve Hürriyet İttifakı bünyesinden Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili seçilen ve İstanbul 1. bölge 1.liği adayı Sera Kadıgil, bu ortamda o kadar çok şey paylaştı ki görenler gördü. vazgeç dedi.

Ekrem İmamoğlu, Millet İttifakı’nın en çok miting yapanlarından biri olmak için var gücüyle çalışırken, mitinglerdeki coşkusu yadsınamaz.

Bugün Erzurum’da mitingi olan İmamoğlu’nun ilk olarak konuşacağı alan belediye otobüsleri ile kapatıldı. Tepkilerin ardından alanda toplanan vatandaşlar açıldı. İmamoğlu’nun konuşması sırasında bir grup taşlı saldırıya uğradı.

Gezi Parkı sürecinden bu yana yurt dışında yaşayan oyuncu Memet Ali Alabora, dün seçimlerle ilgili bir paylaşım yaparak TİP’e oy istedi.

Alabora’nın dünkü paylaşımından alıntı yapan Kadıgil, “Seçimden sonra Boğaz’da lüfer” planladı.

Erzurum’daki saldırılara üzülen ve üzülenler sosyal medyadan yapılan bu paylaşıma tepkisiz kalamadı.

Sera Kadıgil ile farklı karşılaştırmalar yaparken,

Böyle bir süreçte TİP’in de desteklediği Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takımına ve vatandaşlara yönelik saldırıları yerine,

Boğazda balık keyfi planlaması tepki çekti.

?

?

?

Sizce Kadıgil’in zamanlaması çok mu yanlıştı?

Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu