Haber

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı birçok ülkeye ‘rol model’ oldu

Kompleks bir tesis olarak Avrupa’da bile eşi benzeri olmayan Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı birçok ülke tarafından örnek alınmakta ve tesisteki atölyelerde sunulan hizmetler uygulanmaktadır.

Libya, Fas, Fildişi, Tunus ve Irak’tan engelli dernekleri liderleri, akademisyenler ve engelliler federasyonu “Arap Engelli ve Otistiklerin Entegrasyonu Derneği” kapsamında Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Köşkü’nü ziyaret etti.

Daha önce tesisi ziyaret eden heyet, 40 şubede 1600 engelli kursiyere sunulan yeni hizmetleri görme fırsatı buldu. Tüm bu hizmetleri ülkelerinde uygulamaya başlayan heyet, yeni atölye çalışmaları ve terapi modelleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

“Tesisteki atölye ve hizmetleri ülkemize kazandırıyoruz”

Engelliler Sarayı’nı ülkelerinde rol model olarak uyguladıklarını ifade eden heyet, ziyarette duygularını şöyle dile getirdi:

“Engelliler Sarayı, engelli bireylerin günlük yaşamını kolaylaştıran, toplum yaşamına katılımlarına katkı sağlayan ve farkındalık yaratan örnek bir tesistir. Bir önceki ziyaretimizde incelediğimiz ve hakkında bilgi aldığımız hizmetleri ve çalıştayları ülkelerimize taşımıştık. Ülkelerimizdeki engelli bireyler ve aileleri çabalarımızı memnuniyetle karşıladılar. Tesis, engelliler açısından da bizler için güzel bir örnek teşkil ediyor. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve ekibine misafirperverlikleri ve engellilere hizmet sunma konusunda ufkumuzu açan çalışmaları için teşekkür ediyorum.”

Tesisteki atölyeleri gezerek çalışmaları yakından inceleyen heyet, Bağcılar Belediyesi Başkanlık Binası ve Çanakkale Zafer Müzesi’ni de ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu