Haber

İstanbul’da ilaç üretimi için seraya dönüştürülen depoya operasyon

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Ataşehir’de ilaç üretimi için seraya dönüştürülen depo ve iki lojmana operasyon düzenledi. Operasyonlarda yaklaşık 120 kilogram kokarca olarak tanımlanan uyuşturucu madde, 550 kenevir kökü, 130 gram kokain, suçtan elde edildiği sanılan yüklü miktarda para ve altın ile bitki yetiştirilmesine olanak sağlayan özel mekanizma ele geçirildi. ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Hata Araştırma Ekipleri (JASAT), uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele kapsamında yaptığı çalışmalar sonucunda şüpheli şahısların, ürettikleri uyuşturucu ürünleri İstanbul il genelinde “torbacı” olarak adlandırılan kişilere sattığını tespit etti. Yapılan çalışmalar ve takipler sonucunda; Şüphelilerin Ataşehir’deki bir depoyu ilaç üretmek amacıyla seraya çevirdikleri belirlendi.

Depoyu ilaç serasına çevirdiler

Operasyon için düğmeye basan JASAT ekipleri, söz konusu seraya ve şüphelilerin ikamet ettiği iki konuta operasyon düzenledi. Operasyonlarda; yaklaşık 120 kilogram kokarca uyuşturucu, 550 kenevir kökü, 130 gram kokain, ilaç üretiminde kullanılan 2 kurutma odası, 72 kurutma fanı, 16 klima, 8 karbon filtre, 2 filtreli baca ve 70 kilogram gübre ele geçirildi. Yanlışlıkla ele geçirildiği değerlendirilen yaklaşık 86 bin Türk Lirası, 400 Dolar ve 20 gram altın ele geçirildi.

Yakalanan 10 şüpheliden 8’i jandarma ekipleri tarafından dışarı çıkartılarak ilgili makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, olayla bağlantısı olduğu değerlendirilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu