Haber

İstanbul’dan Kemer’e Fakülte müjdesi

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yoluna emin adımlarla yürümeye devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik ile İstanbul’da Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ile görüştü. 

Aynı zamanda Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürüten Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gürgen’e, Selçuk Ecza Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hulki Yücel ile Mehmet Yılmaz eşlik etti. 

Başkan Topaloğlu, ziyaret sırasında Kemer Belediyesi olarak eğitime verdikleri öneme dikkat çekerek, Kemer’de eğitime ve öğrencilere yaptıkları desteklerden bahsetti. 

Tekirova Mahallesi’ne fakülte müjdesi

Başkan Topaloğlu, Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gürgen ve beraberindekilerle yaptığı görüşmede alınan karar doğrultusunda Tekirova Mahallesi’ne fakülte kazandıracaklarının müjdesini verdi. 

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Öncelikle bizleri çok iyi ağırlayan Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sonay Gürgen’e teşekkür ediyorum. Kendileri Vakıfları aracılığı ile 100 binin üzerinde öğrenciye burs desteği sağlıyorlar. Biz de Kemer’imizde yaptığımız eğitim çalışmalarını paylaşınca çok mutlu oldular. Kemer’de bir fakülte yapılması noktasında yaptığımız görüşmenin ardından Selçuk Ecza Holding’in Tekirova’da da oteli olması nedeni ile Tekirova’ya bir fakülte yapabileceklerini söylediler. Görüşmemiz neticesinde fakülte inşaatını 2025 bütçelerine alma kararı aldılar. Çok mutlu olduk. Kemer’imize ve Tekirova’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

KEMER’E ÜÇÜNCÜ FAKÜLTE

İstanbul’dan döndükten sonra Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile fakülte konusunu görüşeceklerini de ifade eden Başkan Topaloğlu, Göynük Belediye Başkanlığı döneminde Göynük’e Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nu kazandırmıştı. Başkan Topaloğlu yine Kemer Belediye Başkanlığı’nın ilk döneminde de Kuzdere mahallesine Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasının inşaatına başlamıştı. 

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu ve Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Çelik, Selçuk Ecza Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen ve beraberindekilere eğitime yaptıkları katkılar nedeni ile plaket takdim etti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu