Haber

Keşan Polisi denetimleri sıklaştırdı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Edirne’nin Keşan ilçesinde yol ve kaldırım işgali kurallarına uymayan iş yerlerinde denetimlerini sürdüren Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hafta başından bu yana denetim ve denetimlerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal, sokağa çıkma yasağı sırasında kaldırıma ve yola sattıkları tabela ve flamaları ya da sattıkları eserleri alışılmadık bir şekilde bırakan esnafları uyararak tüm bu malzemeleri kaldırttıklarını söyledi. ilçe genelinde denetimler gerçekleştirdi. Seyyar satıcı ve esnafımıza gerekli tüm uyarıları yaptıklarını belirten Günsal, “Denetimlerimiz ekiplerimiz tarafından rutin olarak yapılmaya devam edecek.”

Yola veya kaldırıma reklam, tabela ve afiş bırakana 1295 TL ceza uygulanacak.

Kaldırım işgallerine uymayanlara kabahatler yasasına muhalefetten 617 TL, yol ve kaldırımlara konulan reklam, tabela ve flamalardan 1.295 TL para cezası uygulanacağını hatırlatan Günsal, kaldırımlara park edilen araçların fotoğraflarının çekildiğini söyledi. gruplara ayrılır ve kabahatler kanununa aykırı hareketten 617 TL para cezası uygulanır.

Amaçlarının ceza kesmek değil, daha temiz ve yaşanabilir bir kent yaratmak olduğunu belirten Günsal, tüm esnaftan anlayış beklediklerini kaydetti.

saimbeylihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu