Haber

Kolombiya Savunma Bakanı Maduro ile görüşme

Kolombiya Savunma Bakanı Ivan Velasquez, Venezuela ziyareti kapsamında Devlet Lideri Nicolas Maduro ile bir araya geldi.

Velasquez, Maduro tarafından başkent Karakas’taki Başkanlık Sarayı Miraflores’te kabul edildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, iki ülkenin çıkarlarının daha da güçlendirilmesi için stratejik iş birliği konularının gözden geçirildiği bildirildi.

Velasquez ile görüşmesine ait fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Maduro, “Kolombiya Savunma Bakanı Ivan Velasquez ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. İki halk için güvenlik ve barış konusunda işbirliğini artırmanın önemini görüştük. İkili ilişkileri güçlendirmeye devam ediyoruz. Kolombiya ve Venezuela arasında.” sözlerini kullandı.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez ile de bir araya gelen Velasquez, güvenlik ve savunma konularında alınan kararları gözden geçirdiklerini ifade etti.

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, 7 Ağustos’ta iktidara gelmesinden bu yana mevkidaşı Maduro ile 4 kez bir araya geldi ve komşu ülke Venezuela ile bozulan ilişkileri düzeltmek için birçok adım attı.

haber-hasanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu