Yaşam

Logitech Bağış Tutarıyla Tepki Verdi

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem ve şiddetli artçı sarsıntılar 10 ili kapsayan geniş bir bölgede yıkıma neden oldu. Sarsıntının dördüncü gününde Ölü sayısı 20.000’e yaklaşırken, on binlerce insanın hala enkaz altında olduğu düşünülüyor.

Deprem bölgesine yapılan ulusal yardımların yanı sıra dünya çapında da yardımlar gelmeye devam ediyor. Ancak bölgeye yapılan yardımları anlatan Logitechyardım tedbiri ile sosyal medyada tepki aldı.

  • Logitech, gelen tepkilerin ardından yaptığı paylaşımda yorum bölümünü devre dışı bıraktı. 10 Şubat sabahı gönderiyi kaldırdı. Şirket, tepkiler üzerine yeni bir açıklama paylaştı:

Logitech’ten gelen tepkilere ilişkin yeni açıklama:

“Türkiye ve Suriye’deki sarsıntı yıkımından etkilenenleri desteklemek için görevimizde bir ilk bağış paylaştık. Beklentilerin altında kaldı ve esasen gergin ve savunmasız durumda olan insanlar için ek bir hayal kırıklığına neden oldu.”

“Kimseye yük olmak istemiyoruz ve gönderiyi kaldırdık. Logitech ve ekibi, ihtiyacı olanlara yardım eden kuruluşlara birincil katkımızın çok ötesinde, bağışlarla insani yardım ve kurtarma çabalarını desteklemeye kararlı.”

Logitech’in ilk paylaşımı ve tepkiler şöyle oldu:

Dünyanın en büyük bilgisayar ekipmanı üreticilerinden biri olan Logitech, 10 bin dolarlık başlangıç ​​nakdi yardımı ve çalışanlarının yapacağı yardımın 3 katı tutarında ek yardımla bölgeye mali destek sağlayacağını duyurdu. Logitech’in 10 bin dolarlık yardımı ise özellikle Türk vatandaşlarının tepkisine neden oldu:

“Yazıklar olsun! Sadece Türkiye’de 17 binden fazla ölü, 72 binden fazla yaralı var. Ürünlerinizi kullandığım için çok üzgünüm.”

“Düzenli işleri olan kişiler cömertçe bağış yaparak daha fazla para topluyor. Bu miktar için teşekkürler, ancak insanlar bu pazarda elde ettiğiniz kârı düşündüklerinde, insanların büyük bir teknoloji şirketinden bekledikleri bu değil.”

ilkadimajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu