Ekonomi

Mardin Nusaybin’de Devlet Destekli Tekstil Atölyelerinde 15 Bin Kişi İstihdam Ediliyor

Mardin’in Nusaybin ilçesinde devlet destekli dokuma atölyelerinde 15 bin kişi istihdam ediliyor.

Nusaybin ilçesi dokuma atölyeleriyle adından söz ettiriyor. Burada devletin sunduğu 10 yıllık destek paketleriyle kalkınma ve istihdam sağlanıyor. Mardin Dokuma İşletmeleri Derneği Başkanı Bülent Ergün, devletin desteğiyle başladıkları dokuma branşında 15 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.

Devletin her zaman girişimcinin ve ihracatçının yanında olduğunu belirten Ergün, kumaşın İstanbul’dan gönderildiğini, kumaşın gönderildikten sonra kesilip basıldığını, ütülendiğini, paketlenip İstanbul’a gönderildiğini belirtti.

İstanbul’dan yurt dışına ihraç edildiğini belirten Ergün, şöyle konuştu:

“Genellikle Arap ülkelerine ihracat yapıyoruz. Suudi Arabistan, Libya, Irak gibi ülkelere gidiyoruz. Devlet teşviklerinden faydalanıyoruz. Devletimizin teşvik olarak sunduğu 10 yıllık paket var. Sigorta ücretleri yüzde 90 indirimli. KOSGEP’ten de makine ekipman desteği alıyoruz. Onun dışında İŞKUR da bize destek sağlıyor.” “Personel takviyesi sağlıyor. Milli Eğitim, eğitimlerle bize personel sağlıyor.”

Tekstil sahası talep ettiklerini belirten Ergün, “Allah razı olsun, devlet büyüklerimiz bu işi ciddiye aldılar. Şu anda çalışmalar yapılıyor.” – MARDİN

haber-kurtun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu