Haber

MHP Milletvekili Kamil Aydın: Hain saldırılara çifte yanıt verilecek

MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, “Son dönemde yaşanan hain saldırılarda açıkça görüldüğü gibi bıçak kemik hizasını aşmış, diğer taraftan vatanımızı ve milletimizi hedef alan her türlü kötülüğe çifte cevap ve kararlılıkla karşılık verilmiştir. bunu yapmaya devam edin.” söz konusu.

Aydın, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaşanan terör saldırıları ve hükümetin terörle mücadeleye ilişkin verdiği bilgilerin ardından MHP Kümesi adına söz aldı.

Operasyon alanında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınları başta olmak üzere millete başsağlığı dileyen Aydın, etnik ve inanç odaklı kurtuluş plan ve projelerinin huzur, huzur ve kalkınma sağlamadığına dikkat çekti. gelecekte bunu yapmak mümkün olmayacaktır.

Bir asrı aşkın süredir milleti ve onun kurumsal çerçevesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, benzer bir senaryo doğrultusunda, gizli işbirlikleri veya kurulu düzenin ilkeleri nedeniyle kadim Anadolu topraklarından atmaya çalışıldığını belirten Aydın, “Cumhuriyetimizin kurucusu Sevgili Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde kısa ve öz bir şekilde” diye konuştu. Belirttiği gibi, şartların ve imkanların en kısıtlı olduğu zamanlarda dahi, büyük Türk milletinin tüm kurumsal donanımına sahip güçlü Türk devlet yapısı, her türlü plan, senaryo ve tuzakları boşa çıkaracak azim ve kabiliyete sahiptir.” değerlendirme.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu uluslararası yerleşik düzenlere karşı sesini, nefesini, gücünü ve gücünü açıkça ifade etmekle kalmamış, aynı zamanda “Dünya Daha Büyüktür” ilahi fermanını haykırarak tüm dünya üzerindeki bağımsızlığını ve egemenliğini korumuştur. Senden daha iyiyim” ve yüzlerine “Galip yalnızca Allah’tır” diyorlar. Mazlum milletlerin duygu ve düşüncelerinin tercümanı olduğunu belirten Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“Bölgesinde yaşanan kaos, kriz ve savaşlarda barışın tek savunucusu olarak inisiyatif alan Ankara merkezli Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünü bozmaya çalışanların her türlü kirli tuzakları, planları ve senaryoları. Küresel çaptaki engeller engellendi. Bugün kararlılıkla mücadele etme kararlılığıyla.” Aziz milletimizin varlığına, birliğine ve bekasına kasteden her türlü terörizm yurt içinde sona erdirilirken, Batı’nın müesses nizam güçleri kendi yaratıp devrettikleri katillerle bu sefer de yavaşlamaya çalışıyor. Yaklaşık 1.500 kilometrelik güney sınırımızda ‘terör’ yaratmak niyetiyle. Bunlar boşuna çabalardır. Çünkü artık cin şişeden çıktı, maskeler düştü, kimin kiminle olduğu ortaya çıktı ve tüm bu hain planlar ortaya çıktı, yani artık güneş çamurla sıvanamaz. Üstelik son dönemde yaşanan hain saldırılarda da açıkça görüldüğü gibi bıçak bir yandan kemik seviyesini aşmış, diğer yandan da vatanımıza ve “Milletimize yönelik her türlü kötülük çifte karşılıkla karşılanmıştır ve karşılanmaya da devam edecektir.” “

“Ne doğamızda, ne ilkelerimizde en ufak bir değişiklik olmadı.”

MHP’li Aydın, dün Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu, ticari ve ekonomik yaptırımlar, siyasi ve askeri ambargolar gibi klasik yöntemlere başvuranların, bugün Türk düşmanlığını yeniden canlandırma girişimleri gibi ucuz ve ucube yeni yöntemler denediğini söyledi. Haçlı ruhuyla kutsal kitaplara ve mabetlere saldırarak İslam karşıtlığını körükledi.

“Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, Türk’ün savaşın kartalı olduğu kadar barışın güvercini olduğu yönündeki tarihi hükmü de yok edemeyecekler” diyen Aydın, MHP’nin her türlü siyasi mülahaza ve hesapları her zaman gördüğünü ifade etti. Vatan söz konusu olduğunda detay olarak “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” sözünü içselleştirdiğini, ilkeli bir siyasi tutum ve davranış modeli oluşturduğunu belirtti.

Aydın, MHP Kurucu Lideri Alparslan Türkeş’in 19 Ağustos 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’na ilişkin olarak Adana milletvekili olarak Meclis’te yaptığı konuşmada şu sözleri aktardı:

“1974’ten 2024’e kadar 50 yıl geçmesine rağmen ne doğamızda ne de ilkelerimizde en ufak bir değişiklik olmadı. Çok şükür bilge cumhurbaşkanımızın liderliğinde siyasi partimiz aynı istikamette ilerlemektedir. Sağlayacağız. Aziz milletimiz, vatanımız ve onun için yanan ocağı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı ve birliğidir.” Milliyetçi Hareket Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alan her türlü şeytani plan, proje ve tuzaklar karşısında bugün de amasız, amasız aynı duruşu sergiliyor. Benzeri ilkeli tutum ve davranış, bu Gazi Meclis çatısı altında aziz milletimiz ve onun kurumsal yapısı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mensubu olmanın şerefini taşımaktadır. “Umuyorum ve dua ediyorum ki bu sergi her siyasi parti grubu tarafından sergilenecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu