Haber

Minik buz pateni sporcusu Doğa annesinin yolunda

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı buz pateni atleti 9 yaşındaki Tabiat Güner, antrenör annesi Gamze Güner’in yolundan ilerliyor. Minik Tabiat yaş kategorisinde ve pandemi periyodundaki yarışta en âlâ sportmen unvanını kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı buz pateni antrenörü Gamze Güner’in 9 yaşındaki kızı Tabiat Güner de buzun üzerinde fırtına üzere esiyor. Yaş kategorisinde en düzgün atlet seçilen ve pandemi periyodunda European Criterium Avrupa Artistik Buz Pateni kategorisinde en yeterli sportmen unvanını elde eden minik sportmen Tabiat annesinin müsaadeden emin adımlarla ilerliyor.

Diğer atletlerden ayırmadım
Doğa’nın antrenörlüğünü de yapan anne Gamze Güner, “Kendisine hamileyken sabah 9’daki antrenmandan sonra doğuma gittim. Sekiz günlük dinlenmenin ardından tekrardan buza döndüm. Belki de içgüdüsel olarak Doğa da buzu çok sevdi ve başarılı oldu” dedi. Anne ve antrenör münasebetinin çok şiddetli bir süreç olduğunu lisana getiren Güner, “Hiçbir zaman Doğa ve diğer sporcularım arasında ayrım yapmadım. Hatta en fazla uyarı alanlardan biri Doğa oldu. O beni antrenör ben de onu sporcu olarak gördüm ve böylece işlerimiz daha da kolaylaştı” diye konuştu.

Bale ve jimnastikle de ilgileniyor
Doğa’nın buz pateni, jimnastik ve bale yaptığını söyleyen Güner, “Küçük yaşına rağmen çok sorumluluk edindi. Hem okul hem de diğer branşlarda başarılı olmak çok zor. Doğa buzdayken benim heyecanım 3-5 katına çıkıyor. Aileler çocuklarının buzda düşmemesini düşünürken ben Doğa’nın buzdayken yanlışsız hareketleri yapıp yapmadığına bakıyorum” sözlerini kullandı.

İzmir’de buz sporlarında büyük başarı
Antrenör Güner, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Bornova Buz Pisti’nin İzmir için büyük bir şans olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Belediyemiz kendi sporcularına salonun imkanlarını sonuna kadar açıyor. Böylelikle de buz sporlarında İzmir son 20 yılda büyük başarılar elde etti. Doğa’dan beklentimiz de var. Küçük yaşına karşın büyük muvaffakiyetler elde ediyor. Ailesi olarak dileğimiz ilerde Avrupa’da bu sporu muvaffakiyetle yürütmesi.”

“Annem gibi başarılı bir sporcu olmak istiyorum”
Buz pateni yaparken çok eğlendiğini söyleyen 9 yaşındaki sportmen Tabiat Güner ise “Annemin buz pateniyle ilgilenmesi benim bu sporu sevmeme ve ilgi duymama neden oldu. Buz pateni yaparken eğleniyor ve mutlu oluyorum. Küçükken annem beni bırakıp antrenmanlara gidiyordu ve ben bundan mutlu olmuyordum. Anneme söyleyerek ben de bu spora başladım. Ben de bir gün annem gibi başarılı bir sporcu ve antrenör olmak istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu