Haber

Özel çocukların en özel günü – Özel öğrencilerin karnelerine yazıldı

Özel çocukların en özel günü

-Özel öğrenciler karnelerini aldı

DÜZCE – Düzce’de okulların yarıyıl tatiliyle birlikte özel öğrenciler de karnelerini aldı. Özel öğrenciler 5 aylık eğitimin ardından tatile çıkarken, tatilde hem ders çalışacak hem de eğleneceklerini söyledi.

Dönem boyunca düzenlenen karne programları ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de ilkokul, ortaokul ve liseler tatile çıktı. Özel okullarda öğrenim gören yaklaşık 6 bin 100 öğrenci de diğer okullardaki öğrenciler gibi karnelerini aldı. İl genelindeki özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında özel çocuklara eğitim veren yaklaşık 250 özel eğitim öğretmeninden karnelerini alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı. Düzce Özel Eğitim Meslek Yüksekokulu’nda okuyan öğrenciler de karnelerini aldı. Özel öğrenciler, 7 branşta eğitim gördükleri okulda 47 öğretmenin 107 öğrenci için düzenlediği törenle karnelerini verdi.

Törenin ardından karnesini alan Faruk Balcı, tatil yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Karne aldığımız için heyecanlı ve mutluyum. Dönem iyi geçti. Karnem çok beğenildi. Ortalama 100 ile 95 arasında. Tatilde ders çalışacağız, ödev yapacağız, kitap okuyacağız.” “Eğleneceğiz, o yüzden boş durmayacağız.”

Özel Eğitim Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören diğer öğrenci Naz Koncaloğlu ise, “Dönem güzel ve enerjik geçti. Okulumuzu seviyoruz. Yaz tatilinde anneannemin yanına gideceğim. Köy eğlenceli ve sakin, ben onunla kalacak.”

Karne programı okul bahçesinde söylenen İstiklal Marşı ile sona ererken, öğrenciler törenin ardından evlerine gitmek üzere servislere doğru yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu