Ekonomi

Vinci Venture Capital, Industry 4.0 Şirketi ThingTrax’e yatırım yapıyor

İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Enterprise Capital, İngiltere merkezli IoT tabanlı üretim takip platformu geliştiren ThingTrax’e dokuzuncu yatırımını yaptı.

  Vinci Enterprise Capital, 2018 yılından bu yana özellikle Almanya, İngiltere ve Türkiye’de mobilite ve otomotiv teknolojileri, endüstri 4.0, tedarik zinciri, lojistik çözümler, güç yönetimi ve depolamaya yatırım yapmaya devam ediyor. Vinci yakın zamanda İngiltere merkezli ThingTrax ile ortaklık kurdu. ThingTrax, eski üretim tesislerini otomasyon ve akıllı planlama yetenekleriyle çağdaş ve tamamen temaslı üretim tesislerine dönüştürmeyi hedefliyor.

ThingTrax’in 4,3 milyon sterlinlik A Serisi öncesi varyantı, Vinci Enterprise Capital, Haatch ve Portfolio Ventures’ın yan kuruluşlarıyla birlikte Concentric, Superseed ve Puma PE tarafından yönetildi.

Vinci Enterprise Capital’in Seri A’dan önce yatırım yaptığı ThingTrax, üretim süreçlerini optimize etmek, verimliliği artırmak ve operasyonel maliyetlerini azaltmak isteyen şirketler için dijital çözümler sunuyor. Şirketin bulut tabanlı izleme platformu, üretim hatlarını, makine ve ekipmanı izliyor, verileri topluyor ve gerçek zamanlı olarak analiz ediyor. Bu sayede üreticiler üretim süreçlerini daha iyi anlayabilir, hataları öngörebilir ve üretkenliği artırabilir.

Veriye dayalı stratejiler ve trend varsayımları sayesinde imalat şirketleri, geleceğin pazar koşullarına uyum sağlama ve rekabet avantajı elde etme fırsatına sahiptir. Hataların azaltılması ve güç kullanımının optimize edilmesi gibi alanlarda da fayda sağlar. Şirketin akıllı üretim çözümleri, endüstriyel bilgi analitiği ve iş zekası ile desteklenerek fabrikaların daha verimli, etkin ve sürdürülebilir şekilde çalışmasını sağlıyor.    

Avrupa ve ABD’ye odaklanın

ThingTrax CEO’su Paul Reader, yatırım türüyle ilgili yaptığı açıklamada, “Sınırlı kaynaklarla harika bir ürün geliştirdik. Önde gelen firmaları müşterimiz yapmayı başardık. Bu yatırım, hizmet kalitemizi güçlendirmemize, stratejik ortaklıklara öncelik vermemize ve özellikle Avrupa ve ABD’ye odaklanarak küresel müşteri tabanımızı genişletmemize olanak tanıyacak.”

ThingTrax uluslararası pazarlarda güçlenecek

Vinci Yatırım Müdürü Aylin Girgin Özbiliş, “ThingTrax, üretim izleme teknolojilerinde yenilikçi bir yaklaşım sunan lider bir şirket olarak öne çıkıyor. Akıllı üretim alanında sunduğu çözümlerle şirketlerin verimliliğini artırma potansiyeline sahip. Dolayısıyla bu başarılı yatırım türüne yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Yatırımımız, ThingTrax’in ürününü daha da güçlendirecek ve şirketin kapsamlı çözümünü küresel pazarda daha fazla müşteriye sunmasına yardımcı olacak. ThingTrax’in önümüzdeki dönemde büyük bir büyüme potansiyeli var” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu