Haber

Akşener, partisindeki muhaliflere karşı tavır aldı: Bana karşı herkes gelebilir!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün partisinin genel merkezinde GİK üyeleriyle bir araya geldi. 28 Mayıs seçimlerinin ardından partililerle bir araya gelerek partisinin geleceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunan ve seçimleri pahalılaştıran Akşener, GİK üyelerinin seçim değerlendirmelerini dinledi.

“PARTİ YÖNETİMİNDE TEK SİZ OLMADIĞINIZI GÖRELİM”

Ankara kulislerine düşen teze göre, bazı GİK üyeleri Akşener’e, ” 200 kişilik Kurucular Kurulu’nun istifalar nedeniyle 131’e ineceğinden endişe ediyorlar.” Taşınan. “Sıkı Geçti”Belirtilen görüşmede, Akşener’e muhalif isimlerin kongrede Akşener’e karşı aday göstermek istedikleri ifade edilerek, “Hanımefendi (Akşener) parti yönetiminde ‘yalnız olmadığını’ görsün” yorumlar yapıldı. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Akşener, muhalefet üyelerine, ” Herkes bana karşı gelebilir, ben adayımsözleriyle karşılık verdiği kaydedildi.

PARTİ SÖZCÜSÜNÜN ÇIKIŞI DİKKAT ÇEKTİ

Yeni istifaların da yaşanabileceği toplantının ardından açıklamalarda bulunan ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, kongre hakkında açıklamalarda bulundu. “Akşener’in çevresine kenetleneceğiz”Sözleri dikkat çekti.

GİK ÜYESİ KÜÇÜKALİ DÜN İSTİFA EDİLMİŞTİ

İYİ Parti 27. Kez İzmir Milletvekili Aytun Çıray ve eski Devlet Bakanı ve UYGUN Partisi kurucusu Prof. Dr. Ahat Andican’ın ardından dün İYİ Parti’den üst düzey bir istifa daha geldi. DÜZGÜN Partisi Genel Yönetim Kurulu ve Kurucular Meclisi üyesi Emine Küçükali partisinden istifa etti. Küçükali, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İddiamız bizi şaşırttı, milletimizin umutlarını yıktık. Para ve faize dayalı ilişkilerin emeğin kutsallığına tercih edildiğini, tek vasıfları akrabaya yakın olanların ışık hızında zemin kazandığını gördük. ‘Başkaları adına utanıyorum'”terimleri kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu