Ekonomi

Bitcoin 31 bin dolar seviyesini aştı

Bitay Araştırma Bölümü Analisti Alper Samet Yorak, haftanın ilk iş gününde kripto paralardaki gelişmeleri değerlendirdi.

Yorak’ın yaptığı değerlendirme şöyle:

”Hafta sonunu yüzde 1 yükselişle kapatan Bitcoin’in toplam yükselişi cuma gününden bu yana yüzde 4’e ulaştı.

Dünya genelinde altın ve petrol dışındaki tüm varlık sınıflarında genel bir düşüş yaşanırken, S&P 500, Nasdaq ve BIST gibi değerli borsalar önemli oranda değer kaybederken, Bitcoin’in yüzde 10’a varan yükselişi de Bitcoin’e yükseliş yaratma fırsatı veriyor. bu aşamada yeni bir hikaye.

Riskli bir yatırım aracı algısından güvenli liman algısına geçişin başarılı bir örneğini daha sergileyen Bitcoin, şu anda 30.700 dolardan alıcı buluyor. Ethereum 1.700 doların sonuna yaklaşıyor.

Şimdilik olumlu havanın devam ettiği kripto para piyasasında yine de dikkatli olmak ve son üç ayın en yüksek seviyesi olan 31.000 dolar direncine doğru pozisyon almakta fayda var.

Yazdan bu yana en çok konuşulan konu olan Bitcoin’in onaylanacağına dair umut ve beklentiler yükselişi destekleyen önemli unsurlardan biri olarak öne çıkıyor.

Bitcoin’de 30.000 dolarlık bölge hem manevi hem de teknik açıdan önemli bir seviye. Bu bölgenin takviye noktası olarak korunması altcoinlerde önemli bir hareket başlatabilir.

Bitcoin, Bitcoin hakimiyeti nedeniyle son iki haftada yüzde 10’un üzerinde yükseliş performansı sergilerken altcoinlerde bu ralliyi tam olarak göremedik. “30.000 dolar bölgesinin üzerinde günlük kapanışlar gerçekleştirilebilirse birçok altcoin yükselişe eşlik ederek yeni fırsatlar yaratmaya başlayabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu